Barátok
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Baráti beszélgetések

5 posters

25 / 40 oldal Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Kedd Jún. 06, 2017 7:47 am

Judit írta:
Marcsi írta:Szervusztok Kedveskék! Jóó reggelt!
Máris keddel kezdünk.Smile
Lesem a felhőket.Smile
Ilyen szépséges napot Nektek!
Baráti beszélgetések - Page 25 5_2210
No, írtam neked jó sokat és volt - nincs, eltűnt:(
Gyönyörű a rózsa! Jó reggelt neked:)
Arról írtam az előbb, hogy bizonytalan vagyok Józsiban, mert tegnap nem szólt, hogy jön, mikor, jön-e Nati, stb.?
Én már minden gyümölcsöt veszek, de nem bánom, mert télen olcsóbb, mint a gyümölcs a fűtésszámla mellett, meg finom is cukor és tartósító nélkül. Szóval erre most sem leszek lusta Smile
De hova tűnt? Rossz helyrekattintottál? Akkor törlődik.Sad
Persze, most kell gondoskodni a télről. Mi is ezért aszalunk. Azt pakolni is könnyű a lányoknak és a m. helyre is vihetik.
Józsi tényleg jelezhette volna, ha jön azt is, ha nem azt is. De tudod milyenek az idősek, feledékenyek.Very Happy
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Kedd Jún. 06, 2017 7:50 am

Judit írta:Most elköszönök, hamarabb, mint szoktam. Folti után még a boltba is el kéne zarándokolnom. Vége a borulásnak, már ki is sütött a nap. Nem lesz ebből egy csepp eső sem. Néztem az óránkénti jelentést, 8-tól és 13-tól ír nagy zivatart... Honnan veszi ugyan? Tiszta az ég, ragyog nap.....
Legyen szép napotok, Böbi szinte percenként jut eszembe valamiről.....
Majd azért jelentkezek, ha tudok ...
Itt is jönnek-mennek a felhők. reménykedünk, hogy azért valami esni is fog, csak jég ne legyen.Smile
Mert ugye a remény marad nekünk.Very Happy
Böbi már a kertek alatt.Smile
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Kedd Jún. 06, 2017 10:10 am

Judit írta:Baráti beszélgetések - Page 25 803504-20121209-EX4w9m
Köszönöm Ferikém! Minden éjszakára kiegyezek egy ilyen éjjeli alvással:) [/quote]

Szívesen Juditka! Örülök neki!Smile
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Kedd Jún. 06, 2017 10:12 am

Marcsi írta:
masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 25 2160876-20160310-uHmI7q
Köszi Ferikém! Soha rosszabb éjszakát.Smile

Szívesen Marcsika! Örülök!Smile
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Kedd Jún. 06, 2017 10:13 am

Baráti beszélgetések - Page 25 2463290-20170209-96jvSBBaráti beszélgetések - Page 25 2160878-20160310-CUrRni
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Judit Kedd Jún. 06, 2017 12:05 pm

masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 25 2463290-20170209-96jvSBBaráti beszélgetések - Page 25 2160878-20160310-CUrRni
Szia Ferikém! Köszönöm szépen, neked, nektek is szép napot. Itt süt ezerrel. Nem tudom, hogy hol van egy röpke felhő is, mert ugye nagy zivatarokat jósoltak... Én ugye locsoltam, mert nem hiszek már semmit. Jól is tettem:)
Judit
Judit

Hozzászólások száma : 8864
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Judit Kedd Jún. 06, 2017 12:11 pm

Én komolyabb munkába nem mertem belefogni, mert ugye jönnek Józsiék Natival a cseresznyét hozzák. Délelőtt már gyanús volt nekem, hívtam vonalason, mobilon egyiket se vette föl. Mondom vezethet? Most hív, hogy reggel Nati úgy döntött, hogy orvoshoz megy, mert nem tetszik neki a sebe. Ez rendben is van, de hogy akkor miért nem szólt??? Ez költői kérdés volt.... Ő meg lefeküdt és aludt, most ébredt. Nati előtt még négyen vannak. Kérdezem, hogy mi lesz a cseresznyével ? Elteszed? Ő nem. Mondom megrohad az egész. Dehogy rohad, semmi baja nem lesz - mondja.... Majd meglátják még, lehet, hogy du. valamikor elhozzák még.
Ha tudom, hogy nem jönnek, akkor takarítottam volna. Így kint a kertben maceráztam, paradicsomot tettem rendbe, ilyesmi. Most jöttünk föl. Most viszonylag időben megyünk enni. Amit nekik is főztem dobozolom be, lefagyasztom.
Jó étvágyat nektek! utána jó pihenést:) Azt hiszem, hogy délután is azt teszem ezek után.
Judit
Judit

Hozzászólások száma : 8864
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Kedd Jún. 06, 2017 12:42 pm

masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 25 2463290-20170209-96jvSBBaráti beszélgetések - Page 25 2160878-20160310-CUrRni
Köszi Ferikém!
A botozás után konyháztam.
Sajnáljatok, mert a tegnap kapott borsót pucováltam és 1.2-3 szemes volt csak.Sad De a 3 szemes volt a legkevesebb.Smile Olyan korai /peti/ maradék lehetett. Ez van. Házi tojásért cseréltem.Smile
Vettem 4 szelet tarját és a leve ment a levesbe, most lecsós lében átsütöm gazduramnak. Rájárhat.
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Kedd Jún. 06, 2017 12:52 pm

Judit írta:Én komolyabb munkába nem mertem belefogni, mert ugye jönnek Józsiék Natival a cseresznyét hozzák. Délelőtt már gyanús volt nekem, hívtam vonalason, mobilon egyiket se vette föl. Mondom vezethet? Most hív, hogy reggel Nati úgy döntött, hogy orvoshoz megy, mert nem tetszik neki a sebe. Ez rendben is van, de hogy akkor miért nem szólt??? Ez költői kérdés volt.... Ő meg lefeküdt és aludt, most ébredt. Nati előtt még négyen vannak. Kérdezem, hogy mi lesz a cseresznyével ? Elteszed? Ő nem. Mondom megrohad az egész. Dehogy rohad, semmi baja nem lesz - mondja.... Majd meglátják még, lehet, hogy du. valamikor elhozzák még.
Ha tudom, hogy nem jönnek, akkor takarítottam volna. Így kint a kertben maceráztam, paradicsomot tettem rendbe, ilyesmi. Most jöttünk föl. Most viszonylag időben megyünk enni. Amit nekik is főztem dobozolom be, lefagyasztom.
Jó étvágyat nektek! utána jó pihenést:) Azt hiszem, hogy délután is azt teszem ezek után.
Erre nem írok semmit Juditom! Sad Csapd agyon helyettem is az öregecskéket.Very Happy
A fenébe is. Miért kell más idejével, idegeivel, ebédjével:D játszani? És talán nem először.Smile
Más:
Valami idő jön, mert nagyon levert vagyok.
Főzés közben a gyerekek cuccait szortíroztam, tegnap ugye hazahoztam 1 zsák mindenfélét a g.-ból. Csak laza munka, mert volt benne 2 db függöny is a 2 kikötőjével, de nem álltam neki most mosni, ki tudja milyen idő lesz. A zsákban volt még néger gyerek is.
De 1 zsákkal kevesebb vár rám.Smile Selejteztem legalább az én cuccaimból is, minek annyi vacakot gyűjteni.

Én is jó étvágyat kívánok Nektek!
Pihenj, az a miénk, amit magunknak pihenünk.Very Happy
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Judit Kedd Jún. 06, 2017 4:48 pm

Marcsi írta:
Judit írta:Én komolyabb munkába nem mertem belefogni, mert ugye jönnek Józsiék Natival a cseresznyét hozzák. Délelőtt már gyanús volt nekem, hívtam vonalason, mobilon egyiket se vette föl. Mondom vezethet? Most hív, hogy reggel Nati úgy döntött, hogy orvoshoz megy, mert nem tetszik neki a sebe. Ez rendben is van, de hogy akkor miért nem szólt??? Ez költői kérdés volt.... Ő meg lefeküdt és aludt, most ébredt. Nati előtt még négyen vannak. Kérdezem, hogy mi lesz a cseresznyével ? Elteszed? Ő nem. Mondom megrohad az egész. Dehogy rohad, semmi baja nem lesz - mondja.... Majd meglátják még, lehet, hogy du. valamikor elhozzák még.
Ha tudom, hogy nem jönnek, akkor takarítottam volna. Így kint a kertben maceráztam, paradicsomot tettem rendbe, ilyesmi. Most jöttünk föl. Most viszonylag időben megyünk enni. Amit nekik is főztem dobozolom be, lefagyasztom.
Jó étvágyat nektek! utána jó pihenést:) Azt hiszem, hogy délután is azt teszem ezek után.
Erre nem írok semmit Juditom! Sad Csapd agyon helyettem is az öregecskéket.Very Happy
A fenébe is. Miért kell más idejével, idegeivel, ebédjével:D játszani? És talán nem először.Smile
Más:
Valami idő jön, mert nagyon levert vagyok.
Főzés közben a gyerekek cuccait szortíroztam, tegnap ugye hazahoztam 1 zsák mindenfélét a g.-ból. Csak laza munka, mert volt benne 2 db függöny is a 2 kikötőjével, de nem álltam neki most mosni, ki tudja milyen idő lesz. A zsákban volt még néger gyerek is.
De 1 zsákkal kevesebb vár rám.Smile Selejteztem legalább az én cuccaimból is, minek annyi vacakot gyűjteni.

Én is jó étvágyat kívánok Nektek!
Pihenj, az a miénk, amit magunknak pihenünk.Very Happy
Ez jó a laza nap:)))))))
Nem mérgelődök már ezen se. Lefagyasztottam a kaját. Nem főzök egy darabig. De viszont holnap csak el kell mennem a falu végére vásárolni. Ma akartam, de vártam ugye őket. Holnap meg muszáj. Ez van.
Én is pihentem délután, meg szundiztam is. Most megyek locsolni Smile
Judit
Judit

Hozzászólások száma : 8864
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Kedd Jún. 06, 2017 6:30 pm

Judit írta:
masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 25 2463290-20170209-96jvSBBaráti beszélgetések - Page 25 2160878-20160310-CUrRni
Szia Ferikém! Köszönöm szépen, neked, nektek is szép napot. Itt süt ezerrel. Nem tudom, hogy hol van egy röpke felhő is, mert ugye nagy zivatarokat jósoltak... Én ugye locsoltam, mert nem hiszek már semmit. Jól is tettem:)

Szia Juditka! Itt vannak a felhők nálunk....
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Kedd Jún. 06, 2017 6:31 pm

Marcsi írta:
masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 25 2463290-20170209-96jvSBBaráti beszélgetések - Page 25 2160878-20160310-CUrRni
Köszi Ferikém!
A botozás után konyháztam.
Sajnáljatok, mert a tegnap kapott borsót pucováltam és 1.2-3 szemes volt csak.Sad De a 3 szemes volt a legkevesebb.Smile Olyan korai /peti/ maradék lehetett. Ez van. Házi tojásért cseréltem.Smile
Vettem 4 szelet tarját és a leve ment a levesbe, most lecsós lében átsütöm gazduramnak. Rájárhat.

Szívesen Marcsika!
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Judit Kedd Jún. 06, 2017 6:38 pm

masu-feri írta:
Judit írta:
masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 25 2463290-20170209-96jvSBBaráti beszélgetések - Page 25 2160878-20160310-CUrRni
Szia Ferikém! Köszönöm szépen, neked, nektek is szép napot. Itt süt ezerrel. Nem tudom, hogy hol van egy röpke felhő is, mert ugye nagy zivatarokat jósoltak... Én ugye locsoltam, mert nem hiszek már semmit. Jól is tettem:)

Szia Juditka! Itt vannak a felhők nálunk....
Felhő itt is volt:) 5 ó után meglocsoltam. Nem hiszek a jóslásban:) Mire végeztem beborult. Jó hűs szél jött, igen kellemes idő lett. Nem fekete felhők voltak, csak besimult szürkének. Gondoltam, hogy inkább elmegyek Foltival sétálni, ne maradjon ki neki, ha tényleg esni fog. Elmentünk. Mire hazaértünk, már fél úttól sütött a nap, Folti kinyúlt. Annyi volt az előnye, hogy vacsora előtt mentünk el, hogy fél sétájában nem volt olyan meleg, akkor kellemes idő volt. Már ezer ágra süt újra.
Megyünk enni, jó étvágyat nektek is:)
Judit
Judit

Hozzászólások száma : 8864
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Judit Kedd Jún. 06, 2017 8:27 pm

Most elköszönök, jó tévézést, pihenést, és nagyon jó éjszakát nektek:)
Baráti beszélgetések - Page 25 Jyyjt35
Judit
Judit

Hozzászólások száma : 8864
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Kedd Jún. 06, 2017 9:00 pm

Judit írta:
masu-feri írta:
Judit írta:
masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 25 2463290-20170209-96jvSBBaráti beszélgetések - Page 25 2160878-20160310-CUrRni
Szia Ferikém! Köszönöm szépen, neked, nektek is szép napot. Itt süt ezerrel. Nem tudom, hogy hol van egy röpke felhő is, mert ugye nagy zivatarokat jósoltak... Én ugye locsoltam, mert nem hiszek már semmit. Jól is tettem:)

Szia Juditka! Itt vannak a felhők nálunk....
Felhő itt is volt:) 5 ó után meglocsoltam. Nem hiszek a jóslásban:) Mire végeztem beborult. Jó hűs szél jött, igen kellemes idő lett. Nem fekete felhők voltak, csak besimult szürkének. Gondoltam, hogy inkább elmegyek Foltival sétálni, ne maradjon ki neki, ha tényleg esni fog. Elmentünk. Mire hazaértünk, már fél úttól sütött a nap, Folti kinyúlt. Annyi volt az előnye, hogy vacsora előtt mentünk el, hogy fél sétájában nem volt olyan meleg, akkor kellemes idő volt. Már ezer ágra süt újra.
Megyünk enni, jó étvágyat nektek is:)
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Kedd Jún. 06, 2017 9:01 pm

Judit írta:Most elköszönök, jó tévézést, pihenést, és nagyon jó éjszakát nektek:)
Baráti beszélgetések - Page 25 Jyyjt35

Baráti beszélgetések - Page 25 803504-20121209-EX4w9m
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Kedd Jún. 06, 2017 9:05 pm

Judit írta:Felhő itt is volt:) 5 ó után meglocsoltam. Nem hiszek a jóslásban:) Mire végeztem beborult. Jó hűs szél jött, igen kellemes idő lett. Nem fekete felhők voltak, csak besimult szürkének. Gondoltam, hogy inkább elmegyek Foltival sétálni, ne maradjon ki neki, ha tényleg esni fog. Elmentünk. Mire hazaértünk, már fél úttól sütött a nap, Folti kinyúlt. Annyi volt az előnye, hogy vacsora előtt mentünk el, hogy fél sétájában nem volt olyan meleg, akkor kellemes idő volt. Már ezer ágra süt újra.
Megyünk enni, jó étvágyat nektek is:)
Felhő itt is volt, de csak azért, hogy idegesítsen.Smile Egy szem eső nem esett.  Alattunk kettényíltak a felhők. Egy része elment Komáromnak, hallottuk, ahogy dörög arra, felé. Más része Egomnak. Még a levegő sem frissült fel.
Most már annyi a kertnek, a fenébe.Sad

Ügyesek voltatok, hogy elmenetetek időben sétálni.
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Kedd Jún. 06, 2017 9:07 pm

Lányok, Ferikém elköszönök én is.
Szép estét, jó TV-zést Nektek!
Aludjatok jól!
Baráti beszélgetések - Page 25 1_est105
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Kedd Jún. 06, 2017 11:12 pm

Marcsi írta:Lányok, Ferikém elköszönök én is.
Szép estét, jó TV-zést Nektek!
Aludjatok jól!
Baráti beszélgetések - Page 25 1_est105
Baráti beszélgetések - Page 25 803495-20121209-6l5dCTBaráti beszélgetések - Page 25 W9ec2s5qaf86oumgilm1
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Böbe51 Szer. Jún. 07, 2017 6:01 am

Sziasztok! Jó reggelt!
Baráti beszélgetések - Page 25 Goodmo24

Böbe51
Böbe51

Hozzászólások száma : 5640
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Böbe51 Szer. Jún. 07, 2017 6:04 am

Ma az Aquaworld-be megyünk. Eszter kapott tőlünk egy ajándékutalványt karácsonyra, hetek óta készülődtünk már oda kettesben. Most már hárman is mehetünk.  Sad
Nekem még kicsit korai a hüvelykujjam miatt, de majd alaposan beburkolom nylonnal és megpróbálom nem vízbe tenni.
Egyelőre rossz itthon lenni, főleg Józsinak és Eszternek.
Böbe51
Böbe51

Hozzászólások száma : 5640
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Szer. Jún. 07, 2017 6:11 am

Szervusztok Kedveskék! Jóó reggelt!
Rózsásat!
Baráti beszélgetések - Page 25 2110
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Szer. Jún. 07, 2017 6:12 am

Böbe51 írta:Ma az Aquaworld-be megyünk. Eszter kapott tőlünk egy ajándékutalványt karácsonyra, hetek óta készülődtünk már oda kettesben. Most már hárman is mehetünk.  Sad
Nekem még kicsit korai a hüvelykujjam miatt, de majd alaposan beburkolom nylonnal és megpróbálom nem vízbe tenni.
Egyelőre rossz itthon lenni, főleg Józsinak és Eszternek.
Szia Böbice!
Csak foglaljátok el magatokat, az jót tesz. És még együtt is lehettek.
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Szer. Jún. 07, 2017 6:15 am

masu-feri írta:
Marcsi írta:Lányok, Ferikém elköszönök én is.
Szép estét, jó TV-zést Nektek!
Aludjatok jól!
Baráti beszélgetések - Page 25 803495-20121209-6l5dCTBaráti beszélgetések - Page 25 W9ec2s5qaf86oumgilm1
Köszi Ferikém!
Nagyon sokat kínlódtunk amire el tudtunk aludni, talán éjfél után. Rettenetes szélvihar volt. Mindent becsapkodott, de akkor meg nem volt levegő.Sad Eső sajnos nem esett, hihetetlen.Sad
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Judit Szer. Jún. 07, 2017 6:17 am

Szervusztok, jó reggelt. Olyan álmos vagyok, hogy alig látok ki likon...Very Happy
Baráti beszélgetések - Page 25 Csigay13 Baráti beszélgetések - Page 25 Hhhj10 Baráti beszélgetések - Page 25 Haho-d13  Baráti beszélgetések - Page 25 W7vpjz11
Judit
Judit

Hozzászólások száma : 8864
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 25 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

25 / 40 oldal Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.