Barátok
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Baráti beszélgetések

+5
masu-feri
Homoktövis
Ildikó
julcsika
mariann
9 posters

2 / 40 oldal Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Vas. Szept. 11, 2016 10:32 am

Baráti beszélgetések - Page 2 2160881-20160310-qQUma0 Baráti beszélgetések - Page 2 2160880-20160310-KawvZz


A hozzászólást masu-feri összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 11, 2016 10:43 am-kor.
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by mariann Vas. Szept. 11, 2016 10:40 am

masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 2 2160881-20160310-qQUma0
Kellemest, vidámat. Smile Viszont.
mariann
mariann

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2016. Aug. 04.
Age : 82
Tartózkodási hely : Budapest,

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by mariann Vas. Szept. 11, 2016 10:43 am

Böbe51 írta:
Judit írta:
Böbe51 írta:
Judit írta:

Pedig sok mindent olvashatnának! Ildikó pl. a szívét lelkét kidolgozhatta annyi minden féle beírásával! Ott szoktam olvasgatni! Kalapom le előtte!!!!!!!
Persze Ferink előtt is, de Ildikó és nagyon-nagyon sok jó írt be, sok munka van benne! Én köszönöm nekik!

Hát, úgy ahogy mondod! Én is olvasgatom, amit Ildikó ír.
Feri rá lett ugrasztva a fórum nyitásra és kicsit el lett hagyva...
Én is olvasom, és örülök, hogy aktívabb mint a régiben volt. Smile Bár én jobban szeretnék az életükről is olvasni néha ezt+azt, Ricsivel vajon mi van? Szerintem majd kialakul ez a fórum is. Mindenhez idő kell.
mariann
mariann

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2016. Aug. 04.
Age : 82
Tartózkodási hely : Budapest,

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Vas. Szept. 11, 2016 10:45 am

mariann írta:
masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 2 2160881-20160310-qQUma0
Kellemest, vidámat. Smile Viszont.

Köszönöm Mariannka!Smile))
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Vas. Szept. 11, 2016 10:56 am

Magunkról nincs sok írni való majd minden nap egyformán telik a megszokott mederben! Én azt tartom addig jó még nincs különösebb esemény mert ha van az általában rossz! Ami történt arról tudtok, láttátok a képeket!
Ricsi dolgozik egy SAIA BURGESS nevű üzemben van egy csoportja aminek a főnöke tehát mondhatom jó úton halad! Az apja, anyja is ott dolgozik az üzemben mint szerelő!
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Böbe51 Vas. Szept. 11, 2016 11:57 am

masu-feri írta:Magunkról nincs sok írni való majd minden nap egyformán telik a megszokott mederben! Én azt tartom addig jó még nincs különösebb esemény mert ha van az általában rossz! Ami történt arról tudtok, láttátok a képeket!
Ricsi dolgozik egy SAIA BURGESS  nevű üzemben van egy csoportja aminek a főnöke tehát mondhatom jó úton halad! Az apja, anyja is ott dolgozik az üzemben mint szerelő!
Az nagyszerű, legyen kenyér és egészség, a többivel elbajlódunk!!!
Menjenek így tovább az "unalmas" hétköznapok!!!! I love you flower
Böbe51
Böbe51

Hozzászólások száma : 5640
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Vas. Szept. 11, 2016 12:43 pm

Én is így gondolom Böbike!Smile
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Böbe51 Vas. Szept. 11, 2016 1:53 pm

Egészségetekre az ebédet! Elfáradtam délelőtt, mert a főzés ugyan nem sok volt, de még Sunny 5 kis rongyszőnyegét is kimostam. Most jól lakottan elvonulok pihenni a hálóba.

Ebédünk. marhahúsleves, velős csonttal, kétféle sült csirkecomb, sült krumpli, sajtos-paradicsomos padlizsán, kovászos uborka volt. Mellékelek a mediterrán csirkecombról és a padlizsánról egy képet, ezt Eszter és én ettük.

Baráti beszélgetések - Page 2 Grlx0wjx8ob2cu5figst

Ja, baconbe göngyölt csirkemáj is volt.
Böbe51
Böbe51

Hozzászólások száma : 5640
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Böbe51 Vas. Szept. 11, 2016 1:56 pm

masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 2 2160881-20160310-qQUma0 Baráti beszélgetések - Page 2 2160880-20160310-KawvZz

Nektek is szép vasárnapot, Ferikém! Laughing
Böbe51
Böbe51

Hozzászólások száma : 5640
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Judit Vas. Szept. 11, 2016 1:58 pm

Szervusztok! Egészségetekre az ebédet, utána jó pihenést.
Ma még a vastag Orgonát és vastag Mályvákat is levágtam, fűrészeltem, most már tudok a láncfűrészre láncot vissza is tenni (elektromos, nem nagy elég ócska már szegény).
Most találtam egy hirdetést aki a két nagy tuját is levágná, esetleg el is vinnék, mert különben azokat nem tudom 80 cm hosszúra vágni és összekötni! De mondta, hogy 2,500 köbétere! Sad
Hát nem tudom? Ingyen kijön megnézi, kb. egy óra múlva. Jó lenne megegyezni vele, mert akkor azt a kertrészt is rendbe tudnám tenni, tudnék földet hordani oda is.
Most megyünk gyorsan enni, hogy mire ide ér, ne pont ebédeljünk.
Reggel paradicsom levest és zöldbab főzeléket főztem, hozzá veszek ki a mikroban átmelegítendő valami kész pulyka húst. Még költözéskor vettem, hogy ha nem tudnék főzni, de akkor rendeltem kaját, megmaradt, most jól jön.

Feriéknek szép délutánt kívánok! Most csak ide írom be - Bocsánat!
Judit
Judit

Hozzászólások száma : 8864
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by mariann Vas. Szept. 11, 2016 2:20 pm

Ferikém mi is a szúrke hétkóznapokröl írunk, ki mit főz, puffogunk ha valami nem sikerül. Nagyon órülök, hogy Ricsi jöl boldogul, komoly kislány- kapcsolata van mar?
mariann
mariann

Hozzászólások száma : 118
Join date : 2016. Aug. 04.
Age : 82
Tartózkodási hely : Budapest,

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Vas. Szept. 11, 2016 2:30 pm

Egészségetekre az ebédet Böbike!Smile
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Vas. Szept. 11, 2016 2:33 pm

Böbe51 írta:
masu-feri írta:Baráti beszélgetések - Page 2 2160881-20160310-qQUma0 Baráti beszélgetések - Page 2 2160880-20160310-KawvZz

Nektek is szép vasárnapot, Ferikém!  Laughing
Köszönjük Böbike!Smile))
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Vas. Szept. 11, 2016 2:38 pm

mariann írta:Ferikém mi is a szúrke hétkóznapokröl írunk,  ki mit főz, puffogunk ha valami nem sikerül. Nagyon órülök, hogy Ricsi jöl boldogul, komoly kislány- kapcsolata van mar?
Nos igen, de én nem főzök nem vásárlok! Ildikó pedig a megszokott dolgát végzi! Minden nap ugyan azt nem írom be minek! Nos kapcsolata van csak nem tudom mennyire komoly! Szerintem az anyjáék sem tudják még mert ha tudnák én is tudnám!Smile
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Böbe51 Vas. Szept. 11, 2016 2:45 pm

Judit írta:Szervusztok! Egészségetekre az ebédet, utána jó pihenést.

Hát nem tudom? Ingyen kijön megnézi, kb. egy óra múlva. Jó lenne megegyezni vele, mert akkor azt a kertrészt is rendbe tudnám tenni, tudnék földet hordani oda is.
Most megyünk gyorsan enni, hogy mire ide ér, ne pont ebédeljünk.
Reggel paradicsom levest és zöldbab főzeléket főztem, hozzá veszek ki a mikroban átmelegítendő valami kész pulyka húst. Még költözéskor vettem, hogy ha nem tudnék főzni, de akkor rendeltem kaját, megmaradt, most jól jön.

Feriéknek szép délutánt kívánok! Most csak ide írom be - Bocsánat!

Jó étvágyat és egyben egészségetekre is! Wink  Legyen sikeres a tárgyalásod! Laughing I love you lol!


A hozzászólást Böbe51 összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Szept. 11, 2016 3:09 pm-kor.
Böbe51
Böbe51

Hozzászólások száma : 5640
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by masu-feri Vas. Szept. 11, 2016 2:48 pm

Remélem sikerül a mai terved és minden a terv szerint alakul!
Köszönöm Juditka!Smile
masu-feri
masu-feri

Hozzászólások száma : 5945
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Vas. Szept. 11, 2016 4:29 pm

Szervusztok! Előkerültem.
Ma "üzembejárást" tartottunk a birtokon. Cikk-cakkban az majd 1 km.Very Happy

Közben persze megálltunk, ültünk a kispadnál. Mentünkben találkoztunk a hátsó ritkán látott szomszéd sráccal, aki másodmagával szüretelte a fehéret. Sokat megettek a darazsak, panaszkodott. Most, hogy az Ő fehér szőlője eltűnik, majd jönnek a mi pár tőke fehérünkre.Sad
Az alsó részen meg találkoztam a távolabbi szomszédasszonnyal, tolta a bicajt, mert a cukrot cipelte ki a mustba. Ő is leszedegeti a fehéret. Már ami maradt. Elvitte Neki a lisztharmat.Sad Kérdezte, hogy kell-e vadbarack.Very Happy Az meg milyen? Kérdeztem, bár sejtettem. Magról kelt.  Mentem Vele és szedtem is egy zacskóval. Ehető. Valamikor a nagynénémnek is volt a szőlőbe. Jó későn érő volt.
Az alsó kertben csináltunk még 1 rönk ülőhelyet a konyhakertnél, mert csak egy volt és aki hamarabb leült... Most ez a gond sem lesz.Very Happy
Barangolásunk közben szedtünk:szőlőt, megráztam a szilvát, paradicsomot, kápia paprikát zölden, mert azt szeretjük, diót-mogyorót. A bejárónál Jóska megnyeste a lila akácokat a múltkor, mostanra lepergett a levelük és jól kiszáradtak a gallyak és elhordtam 3 adagban a tüzelőhelyre. Addig Jóska megkapirgálta a "gyerek" orgonákat.  Megsimogatta a konyhakert melletti otellókat. Szőlő mellett nem tud úgy elmenni, hogy ne találna birizgálni valót.Very Happy Ja, és ott is ültünk egy adagot. Az alsó kert jó árnyékos, ezért hagytuk azt másodjára.
Azt nehogy elfelejtsem, hogy amikor az alsó fertályra indultunk, Jóska kereste a jó kis villás kapáját. Hát, hátul hagyta a szőlőben. Volt ám szaladj lányom érte.Very Happy Igaz, csak lassan szaladtam, mert ugyancsak meleg volt már addigra.

Üldögélés közben jól megvigasztaltuk egymást, hogy ha nem lenne a kert, meg a lányok körüli tennivaló, hát lehet, hogy már nem is élnénk. Itt mindig van mit tenni, tervezni. A lányokkal mindig történik valami, vagy ami megoldásra vár. Így nem érünk rá hülyeségeken törni a fejünket.Very Happy

Na, kaptatok egy regényt, így vasárnap délutánra.Smile
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Vas. Szept. 11, 2016 4:36 pm

masu-feri írta:Remélem sikerül a mai terved és minden a terv szerint alakul!
Köszönöm Juditka!Smile
Sziasztok Feriék!

Ferikém jól kifaggattak a lányok.Smile
Helyettem is.Very Happy
Örülök, hogy Ricsi  dolgai jól alakulnak, csak így tovább!!! Büszke lehecc a srácra.Smile

A lányok is azzal kezdik, hogy mi újság. Hát itt nem sok van, hálisten. Csak peregnek a napok, de így van jól.Very Happy
Ott Pestiában mindig történik Velük valami, inkább Ők mesélnek/jenek.
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Vas. Szept. 11, 2016 4:39 pm

Judit írta:Szervusztok! Egészségetekre az ebédet, utána jó pihenést.
Ma még a vastag Orgonát és vastag Mályvákat is levágtam, fűrészeltem, most már tudok a láncfűrészre láncot vissza is tenni (elektromos, nem nagy elég ócska már szegény).
Most találtam egy hirdetést aki a két nagy tuját is levágná, esetleg el is vinnék, mert különben azokat nem tudom 80 cm hosszúra vágni és összekötni! De mondta, hogy 2,500 köbétere! Sad
Hát nem tudom? Ingyen kijön megnézi, kb. egy óra múlva. Jó lenne megegyezni vele, mert akkor azt a kertrészt is rendbe tudnám tenni, tudnék földet hordani oda is.
Most megyünk gyorsan enni, hogy mire ide ér, ne pont ebédeljünk.
Reggel paradicsom levest és zöldbab főzeléket főztem, hozzá veszek ki a mikroban átmelegítendő valami kész pulyka húst. Még költözéskor vettem, hogy ha nem tudnék főzni, de akkor rendeltem kaját, megmaradt, most jól jön.

Feriéknek szép délutánt kívánok! Most csak ide írom be - Bocsánat!
Kifogyhatatlan vagy a tervezésben Juditom.Very Happy De így van jól.  Mi pénzt el lehetne költeni a  házra, kertre.  Pedig Te sok mindent megcsinálsz magad is. I love you
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Böbe51 Vas. Szept. 11, 2016 4:58 pm

marcsi írta:Szervusztok! Előkerültem.
Ma "üzembejárást" tartottunk a birtokon. Cikk-cakkban az majd 1 km.Very Happy

Közben persze megálltunk, ültünk a kispadnál. Mentünkben találkoztunk a hátsó ritkán látott szomszéd sráccal, aki másodmagával szüretelte a fehéret. Sokat megettek a darazsak, panaszkodott. Most, hogy az Ő fehér szőlője eltűnik, majd jönnek a mi pár tőke fehérünkre.Sad
Az alsó részen meg találkoztam a távolabbi szomszédasszonnyal, tolta a bicajt, mert a cukrot cipelte ki a mustba. Ő is leszedegeti a fehéret. Már ami maradt. ...........................a, és ott is ültünk egy adagot. Az alsó kert jó árnyékos, ezért hagytuk azt másodjára.
Azt nehogy elfelejtsem, hogy amikor az alsó fertályra indultunk, Jóska kereste a jó kis villás kapáját. Hát, hátul hagyta a szőlőben. Volt ám szaladj lányom érte.Very Happy Igaz, csak lassan szaladtam, mert ugyancsak meleg volt már addigra.

Üldögélés közben jól megvigasztaltuk egymást, hogy ha nem lenne a kert, meg a lányok körüli tennivaló, hát lehet, hogy már nem is élnénk. Itt mindig van mit tenni, tervezni. A lányokkal mindig történik valami, vagy ami megoldásra vár. Így nem érünk rá hülyeségeken törni a fejünket.Very Happy

Na, kaptatok egy regényt, így vasárnap délutánra.Smile

Köszönöm! Jó volt elolvasni. Az élet rendje, amiről írtál és ez így is van rendben. A fiatalokkal történik meg minden, mi figyelünk, gondolkodunk, tépelődünk, ahol tudnk segítünk. Józsi horgászik ma egész nap, hogy jövő héten megint legyen lelkiereje elvégezni egy sor szerelni valót. Ez kedvesebb a lelkünknek, mint az itteni szortírozás, selejtezés. Az a baj, hogy nem harapnak a csalijára, horgára. Ma is hal nélkül maradunk. Laughing
Böbe51
Böbe51

Hozzászólások száma : 5640
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Marcsi Vas. Szept. 11, 2016 5:30 pm

Böbe51 írta:
marcsi írta:Szervusztok! Előkerültem.

Köszönöm! Jó volt elolvasni. Az élet rendje, amiről írtál és ez így is van rendben. A fiatalokkal történik meg minden, mi figyelünk, gondolkodunk, tépelődünk, ahol tudnk segítünk. Józsi horgászik ma egész nap, hogy jövő héten megint legyen lelkiereje elvégezni egy sor szerelni valót. Ez kedvesebb a lelkünknek, mint az itteni szortírozás, selejtezés. Az a baj, hogy nem harapnak a csalijára, horgára. Ma is hal nélkül maradunk. Laughing

Kicsit kiírtam magamból a mai nagyszerű élményeimet.Very Happy Ilyen nagy dolgok történnek nálunk.Very Happy

Az a lényeg, hogy Jóskát lazuljon.  Majd vesztek halat a halasnál.Smile Ismertem olyan horgász.Smile
Marcsi
Marcsi

Hozzászólások száma : 7622
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Böbe51 Vas. Szept. 11, 2016 5:32 pm

[quote="marcsi"][quote="Böbe51"]
marcsi írta:

Az a lényeg, hogy Jóskát lazuljon.  Majd vesztek halat a halasnál.Smile Ismertem olyan horgász.Smile


Laughing Laughing Laughing bounce
Böbe51
Böbe51

Hozzászólások száma : 5640
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Judit Vas. Szept. 11, 2016 6:00 pm

Szervusztok. Nem egykönnyen, de előkerültem. Annyi változással, hogy meg is locsoltam és meg is fürödtem, hajat is mostam.
A koma jött megnézni a tujákat, 5-5-5 ezret akart kérni. Egy tuja levágás 5 ezer, meg 5 a szállítás is, mert két köbméter.... Mondtam neki, hogy ez sok, sokk! Kérdeztem, hogy milyen köbméter? A fát erdei köbméterben szokták számolni és az csak körben egy méter, de a magassága 1,75 m! Nem mindegy... Honnan tudom? Zoli amikor erdész suliba járt akkor tanultam, de ezt nem mondtam neki. Helyette azt, hogy aki fával dolgozik, az mindenki tudja. Nem sokat sikerült lealkudni, csak a szállítás felét:( Így 12.500-ért meg is csinálta, elvitte. Kb. 6 métert vágott le. Kicsit még ott ráfaragott, hogy a törzsnél, ahol elvágta, a kis ágakat nem engedtem bántani, mert így legalább takarja a lefűrészelt csonkot. Mondjuk csak az egyiknél, mert a másiknál még kicsik azok az ágak. Utána én szívtam, mint a panda maci, mert az utcán két oldalon, meg bent is jó nagy kupleráj, kosz volt. Az a rengeteg zöld mag a kis ágacskákkal mind a földön. Az egyik oldalon - Attila úton, ahol a betonkerítés van - még az úttestre is jutott, ahogy pakolták. Szóval a takarítás se volt semmi és végig oda sütött a nap is:(
Az a töméntelen, rengeteg poloska, ami van, az őrület:((((((( A zöld zsákba, ahogy raktam bele a szemetet, ömlött ki a büdös tőlük:((((((((( Muszáj lenne permetezni, de akkor lenne értelme, ha még a ház előtt 3 Mályvát is le tudnám metszeni, különben tele marad vele minden:( Nem is emlékszem ilyenre, hogy ennyi rohadt dög lett volna. Persze utoljára a levél tetűk ellen permeteztem, talán nyár elején a Mályvákat, azóta nem. Borzalom. Jövőre nem lesz ilyen rohadt dzsumbuj.
Judit
Judit

Hozzászólások száma : 8864
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Judit Vas. Szept. 11, 2016 6:04 pm

marcsi írta:Szervusztok! Előkerültem.
Ma "üzembejárást" tartottunk a birtokon. Cikk-cakkban az majd 1 km.Very Happy

Közben persze megálltunk, ültünk a kispadnál. Mentünkben találkoztunk a hátsó ritkán látott szomszéd sráccal, aki másodmagával szüretelte a fehéret. Sokat megettek a darazsak, panaszkodott. Most, hogy az Ő fehér szőlője eltűnik, majd jönnek a mi pár tőke fehérünkre.Sad
Az alsó részen meg találkoztam a távolabbi szomszédasszonnyal, tolta a bicajt, mert a cukrot cipelte ki a mustba. Ő is leszedegeti a fehéret. Már ami maradt. Elvitte Neki a lisztharmat.Sad Kérdezte, hogy kell-e vadbarack.Very Happy Az meg milyen? Kérdeztem, bár sejtettem. Magról kelt.  Mentem Vele és szedtem is egy zacskóval. Ehető. Valamikor a nagynénémnek is volt a szőlőbe. Jó későn érő volt.
Az alsó kertben csináltunk még 1 rönk ülőhelyet a konyhakertnél, mert csak egy volt és aki hamarabb leült... Most ez a gond sem lesz.Very Happy
Barangolásunk közben szedtünk:szőlőt, megráztam a szilvát, paradicsomot, kápia paprikát zölden, mert azt szeretjük, diót-mogyorót. A bejárónál Jóska megnyeste a lila akácokat a múltkor, mostanra lepergett a levelük és jól kiszáradtak a gallyak és elhordtam 3 adagban a tüzelőhelyre. Addig Jóska megkapirgálta a "gyerek" orgonákat.  Megsimogatta a konyhakert melletti otellókat. Szőlő mellett nem tud úgy elmenni, hogy ne találna birizgálni valót.Very Happy Ja, és ott is ültünk egy adagot. Az alsó kert jó árnyékos, ezért hagytuk azt másodjára.
Azt nehogy elfelejtsem, hogy amikor az alsó fertályra indultunk, Jóska kereste a jó kis villás kapáját. Hát, hátul hagyta a szőlőben. Volt ám szaladj lányom érte.Very Happy Igaz, csak lassan szaladtam, mert ugyancsak meleg volt már addigra.

Üldögélés közben jól megvigasztaltuk egymást, hogy ha nem lenne a kert, meg a lányok körüli tennivaló, hát lehet, hogy már nem is élnénk. Itt mindig van mit tenni, tervezni. A lányokkal mindig történik valami, vagy ami megoldásra vár. Így nem érünk rá hülyeségeken törni a fejünket.Very Happy

Na, kaptatok egy regényt, így vasárnap délutánra.Smile

Jó is volt olvasni:) Én az orgonámat jól levágtam. Szerintem jövőre nem lesz rajta virág, de nem bánom. Egy magas kopasz törzs 3 méter fölött az ágak:( Hát minek? Sad Majd megfiatalítom szépen.

Igazad van, hogy mi lenne a kert nélkül? A kis lakásban meg is zakkannátok, hisz Jóskád is mit csinálna? Meg te is? Nehéz, de míg bírjuk, addig jó, mert szeretjük csinálni.
Judit
Judit

Hozzászólások száma : 8864
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Judit Vas. Szept. 11, 2016 6:06 pm

Jaj! Elfelejtettem! Kedvesterike jött biciklivel, amikor az utcát takarítottam össze. Köszönt és mondja, jó munkát! No, én is köszöntem, és válaszoltam, hogy bizony hagytatok itt belőle többet, mint kellett volna! Erre már nem szólt semmit.
Judit
Judit

Hozzászólások száma : 8864
Join date : 2016. Aug. 04.

Vissza az elejére Go down

Baráti beszélgetések - Page 2 Empty Re: Baráti beszélgetések

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

2 / 40 oldal Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Vissza az elejére

- Similar topics

 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.